Geoblog.pl    mrutrips    Podróże    Meksyk i troche dalej    uaauauaua!!! ja byc tarzanica, krolowa tej dzungli!!! ;)

uaauauaua!!! ja byc tarzanica, krolowa tej dzungli!!! ;)

Kostaryka
Kostaryka, Punto Jimenez

- Jasiu, czy widzisz ten piekny las?
- Nie, bo drzewa mi go zaslaniaja.

Wyszukany humor? ;) Ale jak idealnie oddaje atmosfere naszej wyprawy do lasu chmurzastego (czy jakkolwiek to przetlumaczyc z Cloud Forest). Kilka godzin jazdy i dotarlismy w srodek wielkiej, zimnej CHMURY! a wokolo ponoc byl las... nie wiem, czy nazwa las chmurzasty wziela sie z tego, ze jest caly w chmurach i przez to nic nie widac, choc paradoksalnie wszystkie przewodniki sie nim zachwycaja - jednak patrzac na to oczami wyobrazni, rzeczywiscie ciekawe miejsce ;).

Nocleg na boskiej plazy Pacyfiku...

Na kolejna wyprawe zdecydowalismy sie wybrac w kierunku lasu deszczowego - co najwyzej bedzie padac, ale przynajmniej cos zobaczymy ;). Upal, polne drogi - wytrzaslo nas, az w koncu dotarlismy!... do miejsca, gdzie skonczyly sie wszelakie zabudowania i oznajmiono nam, ze jest juz troche za pozno, by wybrac sie do dzungli, a poza tym wstep na teren rezerwatu to 10 USD/osobe... i gdy na twarzach zaczelo nam sie pojawiac zawiedzenie, padlo magiczne slowo TUKAN. Skierowano nas troche w lewo, troche w prawo i tam moglismy spacerkiem poszwedac sie po lonie natury. Co prawda tukanow nie zobaczylismy, ale w dzungli przebudzily sie pierwotne instynkty - chlopaki postanowili sprawdzic wytrzymalosc lian - takich skokow to nie powstydzili by sie nasi najwczesniejsi przodkowie ;).

Ryszard Szostak
Ryszard Szostak  - 2009-02-03 05:07
Witaj Moniko!
Bardzo ladne opisy podrozy. Ciekawi mnie jak daleko jeszcze masz zamiar jechac? Pozdrawiam serdecznie
Ryszard Szostak

trimar
trimar - 2009-02-05 17:21
Swietnie sie czyta bloga. Super zdjecia, pozwalaja na chwile oderwac sie, stanac i przemyslec biegnacy czas. Dajesz przyklad, sile i energie aby wycisnac wiecej z zycia. Tak 3maj :-).

mrutrips
mrutrips - 2009-02-10 22:19
Ooo a juz myslalam, ze o mnie zapomnieliscie! Ogromnie sie ciesze, ze tutaj zagladacie!!!
Pozdrowki z upalnej Panamy! :)))

mrutrips
Monika Turska