Geoblog.pl    mrutrips    Podróże    Meksyk i troche dalej    nie taki Salwador straszny

nie taki Salwador straszny

Salwador
Salwador, San Salvador

Przyciagnela mnie tu przede wszystkim ciekawosc, zeby na wlasnej skorze przekonac sie jaki jest ten Salwador. Spotykam po drodze rzesze podroznikow z calego swiata i wiekszosc szerokim lukiem omija ten kraj.

Czemu? - Bo wszyscy maja bron! Bo narkotrafikanci! Bo niebezpiecznie!

Czy wszyscy maja bron? Nie wiem. Czy rzeczywiscie przemyt narkotykow tak razi w oczy? Mnie nic nie porazilo, jak ktos chce to kupi, szukac daleko nie trzeba, tu jak i w calej Ameryce Srodkowej mozna dowolne swinstwo z latwoscia dostac. Czy jest niebezpiecznie? Szwedalam sie po ryneczkach, po ulicach, rozmawialam i jadlam z lokalnymi... i w ani jednej chwili nie poczulam sie czymkolwiek zagrozona. Ludzie bardzo zyczliwi i w przeciwienstwie do pozostalych krajow Ameryki Centralnej nie wyrobili w sobie (jeszcze? ... albo ¨na szczescie¨) nawyku zawyzania cen obcokrajowcom. Poza tym dla bezpieczenstwa turystow zostala utworzona Policja Turystyczna, ktora mozna spotkac we wszystkich ciekawszych i bardziej nawiedzanych zakatkach kraju.

Czy warto wybrac sie do Salwadoru? Mi duzo bardziej odpowiadaja mniej turystycznie przeludnione miejsca, lokalne comedory (tanie jadalnie a la ¨bar mleczny¨), ryneczki z tuzinami owocow... Moje zaledwie cztery dni w stolicy minely bardzo szybko; szwendanie sie, muzeum, pobliski wulkan El Boqueron, festiwal filmu francuskiego... A zatem, czy warto wybrac sie do Salwadoru? Zalezy, czego sie oczekuje. Ja nie oczekiwalam niczego i kraj zrobil na mnie pozytywne wrazenie.

mrutrips
Monika Turska